چرا باید یک کسب و کار نو یا استارت اپ شروع کنیم

بسیاری از مردم این پرسش را از خود می پرسند.

و معمولا بسیار در باره حقایق زیر فکر می کنند و این حقایق ان ها را می ترساند.

  • قسمت اعظمی از کسب و کار های نو موفق نیستند.
  • برای افراد با استعداد بسیار اسان است که شغل مناسب و با درامد عالی پیدا کنند بنابراین نیازی نمی بینند که خود مسولییت یک کسب و کار را بر عهده بگیرند.
  • پاسخ ما به این سوال که چرا باید کسب وکاری نو و جدید شروع کنید بسیار اسان است.

نوع مشخصی از افراد وجود دارند که وقتی راه مشخصی برای دنبال کردن وجود ندارد در بالاترین عملکرد خود کار می کنند.

عجایب موفقیت کم است و انها مجبورند تا مسولیت شکستهایشان را بپذیرند.

در اینجا می توانید ببینید من چگونه درباره خود اموختم.

دبیرستان

مدرسه من از پایه ششم تا دوازدهم به شدت پیگیری می شد.

اوایل دانش اموزان به دودسته معمولی و مورد توجه تقسیم می شدند.

دانش اموزان مورد توجه دبیران و تکالیف بهتری به انها تعلق می گرفت .

من باهوش بودم اما نه انقدر باهوش که من را به عنوان دانش اموز مورد توجه بپذیرند . برای همین به عنوان دانش اموز معمولی پذیرفته شدم .

چیزی که برای من در پایه هشتم مسجل شده بود ان بود که وقتی به عنوان دانش اموز معمولی پذیرفته شدم تغییر این تصمیم کار بسیار مشکلی بود.بنابراین سخت تلاش کردم تا به عنوان باهوش ترین شخص در کلاس شناخته شوم . خودم و پدر و مادرم مجبور شدیم با معلم لابی کنیم تا من را به کلاس های پیشرفته تر معرفی کند.

من نیاز داشتم تا در کلوپ هایی که توسط افراد مورد توجه کنترل میشد بسیار موفق باشم.وقتی به سالهای بالاتر رسیدم موفق شدم تا وارد کلاسهای پیشرفته تری که برای افراد مورد توجه ایجاد شده بود بشوم . اما انگیزه من متوقف نشده بود

من همیشه می دانستم که می توانم بهتر بشم . درست زمانی که همه برای نواختن ویولون تلاش می کردند من سعی می کردم تا قهرمان قاقرانی باشم.

در پایان دبیرستان این تلاش های من نتیجه داشت . من توانسته بودم تا در تمام دانشگاه هایی که میخاستم به جز هاروارد پذیرفته شوم. در انتها در دانشگاه yale پذیرفته شدم.

دانشگاه

همان اول از دانشگاه yale اخراج شدم .

من احساس نمی کردم که در رشته هنر ازاد این دانشگاه هیچ چیز با ارزشی یاد بگیرم.

در طی سال ها علاقه ام را به کلاس ها از دست دادم . برای اینکه من علاقه نداشتم فقط یک دانشجوی تئوری باشم و حس میکردم دانشگاه این تمام چیزی است که من را برای ان اماده می کند.در سال دوم دانشگاه به خاطر نمرات پایین از دانشگاه اخراج شدم . درست بعد از اخراج شدن از دانشگاه دوباره احساس ناخوشایندی کردم . فهمیدم که مدرسه ام و دوستانم و تعدادی از اعضای خانواده ام فکر می کنند که من هیچوقت از دانشگاه فارغ التحصیل نخواهم شد . انگیزه ام دوباره فورا برگشت.

تلاش کردم تا در در شغلی بسیار عالی پدیرفته شوم که در ان بر روی مسایل و سیساست های دولت باید کار می کردم. در طی این شغل دوستان بسیار خوبی پیدا کردم و بالاخره در سال 2005 از دانشگاه فارغ التحصیل شدم.

Justin.tv / Twitch.tv

شروع و انجام یک استارت اپ هیچوقت در برنامه من نبود.اما با نگاه به گذشته دریافتم باید در موضوعی احساس ضعف می کردم تا انگیزه لازم برای موفقیت را پیدا کنم .استارت اپ ها نمونه کلاسیک این قضیه هستند. در 99 درصد موارد به شکست می انجامند . این قضیه که استارت اپ ها در 99 درصد موارد به شکست می انجامند انقد انگیزه دهنده بود که دیگر نیازی نبود به ایده  اولیه مان باوری داشته باشیم .( به یاد بیاورید که اولین بار به عنوان یک برنامه انلاین واقع نما (on-line reality TV show) . در تمام تاریخ justn-twitch ما انتظار داشتیم که به شکست بخوریم. ما در سال 2007 توسط ycombinator بر روی شرکت ما سرمایه گذاری شد البته این شرکت در ان زمان به اندازه امروز معروف نبود و بیشتر سرمایه گذاران به ما توجهی نمی کردند. بعد از روزها ارایه کردن کسب و کارمان به سرمایه گذاران بدون توجه به اینکه چقدر تلاش کریم حداکثر توانستیم 180 هزار دلار سرمایه جلب کنیم.

در حین کار بر روی کسب و کارمان نتوانستیم توجه شرکت های بزرگ سرمایه گذاری را جلب کنیم و نتوانستیم بهترین متخصصان را استخدام کنیم.و مدام می جنگیدیم تا در دوره ای که ویدیو استارت اپ سرمایه گذاری خوبی تلقی نمی شدند زنده بمانیم.کسب وکارمان کسب وکاری از بین رونده که توانایی تولید سرمایه ای ندارد تلقی می شد. اما بالاخره بعد از 8 سال تلاش و کوشش بی وقفه موفق شدیم تا به استارت اپی بزرگ و موفق تبدیل شویم.

بنابراین برای افرادی که به تکنولوژی علاقه مندند مخصوصا انهایی که در شرکت های بزرگ کار می کنند باید پرسش های زیر را از خود بپرسید

  • ایا میتوانید در شرایط بسیار سخت باشید که باید برای قوی شدن تلاش بسیار کنید؟
  • ایا به دنبال چالشهای سخت که بقیه از انها فرا می کنند می گردید؟
  • ایا می توانید مسولیت شکست ها و موفقیت هایتان را به عهده بگیرید

اگر پاسخ شما به تمام سوالات بالا مثبت است شما باید احتمالا یک کسب و کار نو یا استارت اپ را شروع کنید.

نمی توانم به شما قول بدهم که حتما ثروتمند خواهید شد . اما می توانم به شما قول بدهم که یکی از پر چالش ترین کارهایی است که انجام خواهید داد.باعث خواهد شد که از محدودیت های خود عبور کنید. مجبورتان خواهد کرد که سریعتر یاد بگیرید.و بعد از مدتی به شما نشان خواهد داد که غیر ممکن ممکن است.